Общество, Социология
Соціально-економічне становище сучасного українського села

В період з 1 по 25 серпня 2013 року співробітниками Інституту Горшеніна було проведене соціологічне дослідження методом масового опитування (опитування в режимі особистого інтерв’ю) серед жителів 123 селищ, що розташовані в 24 областях України та АР Крим.

 

У ході опитування було піднято широке коло питань, які умовно можна розділити на декілька змістових блоків, а саме: рівень розвитку села; умови життя населення; стан об’єктів соціальної інфраструктури, транспортного зв’язку; матеріальне становище, трудова поведінка та міграційні настрої селян; земельне питання, сільське господарство; головні цінності та норми моралі; сімейні цінності селян; основні джерела отримання інформації; соціально-демографічні характеристики опитаних селян.

 

У цілому зазначимо, що проблеми, що на часі існують у селах, не є новими. Разом з тим вони не вирішуються ані на місцевому, ані на загальнодержавному рівні – відтак з часом тільки поглиблюються. Перш за все, стає зрозумілим, що соціально-економічний стан українського села є вкрай критичним, респонденти висловили думку, що він зупинився у своєму розвитку або, навіть, деградує.

 

Скачать результаты исследования в формате .pdf

Село сравнения (презентація)

Последнее «Общество»

Общество, Социология Екологія надовго повертається до світового порядку денного, - віцепрезидент Інституту Горшеніна
27 апреля 2021, Институт Горшенина, Алексей Лещенко
Общество, Социология Українцям потрібна екологічна освіта, просвіта та розуміння того, що ми “живемо в борг”, - заступник голови екологічної інспекці
15 апреля 2021, Институт Горшенина
Безопасность, Общество Більшість українців досі вважають Чорнобильську АЕС небезпечною, – опитування
11 апреля 2021, Фонд Эберта, Институт Горшенина
Общество, Политика, Финансы “A Question for Ukraine is What Should a Country Not as Rich as Japan or Eurozone Do?” - Lord Adair Turner, a British economist
21 декабря 2020, Институт Горшенина
Общество, Политика, Украина-ЕС Форум Мира в Париже – новый Давос и даже больше
09 октября 2020, Институт Горшенина
Общество, Политика Олег Устенко: «Наш запас міцності - це близько шести місяців»
24 апреля 2020, Олег Устенко, Наталия Клаунинг
Смотреть все