Энергетика
Ситуація в нафтогазовому комплексі України та перспективи газових переговорів з Росією

20 червня 2008 року в Київському Інституті проблем управління імені Горшеніна відбувся круглий стіл на тему «Ситуація в нафтогазовому комплексі України та перспективи газових переговорів з Росією».

 

«Стосунки з «Газпромом» на сьогоднішній день є максимально прозорими, підписано угоду про співпрацю між НАК «Нафтогаз України» та РАТ «Газпром» на 2008 рік. «Нафтогаз» є повним монополістом на ринку газу. Проте ціну на газ на наступний рік ми ще не обговорювали. Після того, як керівництво країни проведе всі політичні консультації, ми отримаємо директиви для наших переговорів щодо ціни. На сьогоднішній день НАК «Нафтогаз України» веде з «Газпромом» виключно переговори щодо технічних питань». Про це заявив Олег Дубина, голова правління НАК «Нафтогаз України», виступаючи на круглому столі в Інституті Горшеніна. «Завдяки рішенню уряду про фінансову підтримку НАК «Нафтогаз України» і компенсації ціни на газ за 2006-2007 р.р., компанія швидко закриває свою заборгованість», — підкреслив він.

 

Директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна Кость Бондаренко зазначив, що ситуація в енергетичному комплексі надто політизується і використовується як елемент боротьби Секретаріату Президента та Ради національної безпеки і оборони України проти Кабінету міністрів, що вже стало нормою. «Немає виваженої і фахової дискусії. Є політична боротьба, яка впливає на різні сфери суспільного життя. Є стимулювання кризових явищ і продукування кризових очікувань. І це стосується і інфляції, і енергетичної сфери, і сільського господарства».

 

Володимир Саприкін, директор енергетичних програм Центру ім. О.Разумкова, під час круглого столу в Інституті Горшеніна, відзначив необхідність зруйнувати кілька газових міфів. «На сьогодні «Газпром» сам не має ціни на газ, насамперед від Туркменістану, останні переговори між ними завершились фіаско. В цій ситуації ми з «Газпромом» знаходимось пеним чином в одній шлюпці, адже це відзначиться й на Україні: до підписання документів між «Газпромом» і Туркменістаном, ціна на газ не буде відома. Не на нашу користь і бажання низки центральноазійських країн перейти на так звані середньоєвропейські ціни».

 

Петро Бурковський, експерт Школи політичної аналітики при Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» під час круглого столу в Інституті Горшеніна зазначив, що корінним чином змінити на краще ситуацію в нафтогазовому секторі можна, вирішивши три питання: «По-перше, яким чином перейти на обгрунтований рівень цін на газ для населення і теплокомуненерго, по-друге, мають бути приведені тарифи на транспортування і розподіл газу у відповідність до економічних реалій, і, по-третє, «Нафтогаз» має отримати важелі для роботи з боржниками».

Последнее «Энергетика»

Энергетика Зачем Германии российский газ
17 мая 2018, Валерий Щербина
Энергетика Что себе думает "Газпром"?
06 марта 2018, Валерий Щербина
Энергетика Зачем "Газпром" торгует в убыток
06 февраля 2018, Валерий Щербина
Энергетика Противоречивый успех "Нафтогаза"
25 декабря 2017, Валерий Щербина
Экспертный форум (NEF), Энергетика Энергетический сектор - точки роста (доклад по VII НЭФ)
21 июня 2017, Роман Ницович, Роман Опимах, Торстен Воллерт, Джером Ваше, Институт Горшенина
Внутренняя политика, Политика, Украина-ЕС, Экспертный форум (NEF), Энергетика Дайджест комментариев (VII НЭФ. "Точки роста")
16 июня 2017, Владимир Гройсман, Андрей Пышный, Георгий Логвинский, Люк Якобс, Маттес Бубе, Петр Порошенко, Иванна Климпуш-Цинцадзе, Елена Сотник, Мустафа Найем, Оксана Продан, Хьюг Мингарелли, Джером Ваше, Степан Кубив, Институт Горшенина
Смотреть все