Здравоохранение, Форум
В Україні відкрився міжнародний форум "Корея-Україна"

Форум урочисто відкрили посол Республіки Корея в Україні Кім Хьюнг Те та міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

 

Вітальне слово на початку форума від міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко.

30 листопада у Києві відкрився міжнародний форум «Корея-Україна» Brainstorm — «Виклики охорони здоров’я в XXI столітті».

 

Форум організовують Інститут Горшеніна спільно з посольством Республіки Корея в Україні за підтримки Інтернет-порталу LB.ua.

 

Фото: Макс Требухов

 

Форум «Україна-Корея» відкрив посол Республіки Корея в Україні Кім Хьюнг Те. Він першочергово зазначив, що міжнародний форум стане важливою частиною співпраці між Кореєю та Україною та висловив сподівання до співпраці цих країн щодо злагодження ситуації з коронавірусом.

 

«Протягом останніх двох років усі країни докладають великих зусиль до подолання важкої ситуації з коронавірусом. Ще нещодавно Корея готувалася до повного відкриття кордонів, але змушена була здійснити протиепідемічні заходи у звʼязку з новим штамом омікрон. Як зазначив президент Мун Чже Ін, очевидний урок, який людство засвоїло від пандемії, що все залежить від того, чи буде світова спільнота діяти злагоджено і збалансовано», – сказав посол.

 

Вітальне слово від Посла Республіки Корея в Україні Кіма Хьюнг ТеФото: Макс Требухов Вітальне слово від Посла Республіки Корея в Україні Кіма Хьюнг Те

 

Фото: Макс Требухов

 

Посол Республіки Корея в Україні Кіма Хьюнг Те та міністр охорони здоров’я України Віктор ЛяшкоФото: Макс Требухов Посол Республіки Корея в Україні Кіма Хьюнг Те та міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

 

Фото: Макс Требухов

 

Також на відкритті форуму виступив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Він наголосив, що з 2022 року Україна переходить до третього етапу медреформи.

 

«Після того, як гроші пішли за пацієнтом, ми хочемо розвивати інфраструктуру та мережу. 2022-2023 рік – роки повного технічного переоснащення лікарень. Нам потрібні значні зусилля, щоб вийти на новий рівень», – зазначив Ляшко.

 

Він розповів, що у 2022 році Україна запустить кластеризацію закладів охорони здоров‘я, щоб досягти універсального доступу до сфери охорони здоровʼя: «Ми маємо дати право НСЗУ не лише на ринкових умовах надавати гроші закладам, а і визначати кожного провайдера медичних послуг у регіоні».

 

Вітальне слово на початку форума від міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко.Фото: Макс Требухов Вітальне слово на початку форума від міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшко.

 

За словами міністра, потенційно на наступний етап реформи потрібно 17 мільярдів гривень. 2022 рік – це рік збільшення фінансування через зростання тарифів, збільшення заробітних плат. У бюджеті на 2022 рік закладено кошти для постачання новітнього обладнання з Японії, США, Кореї. Держава буде поступово виплачувати вартість цього обладнання відповідно до міжнародних угод.

 

Також Віктор Ляшко зазначив, що Україна виходить на фінальну стадії стратегії охорони здоровʼя до 2030 року.