Выборы и кампании
Вибори в Києві: розстановка сил за два тижні до фінішу

14 травня 2008 року в Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл «Вибори в Києві: розстановка сил за два тижні до фінішу» за участю провідних політологів і соціологів.

 

Кость Бондаренко, директор Інституту Горшеніна відзначив головну особливість нинішніх виборів мера, на яку вказують результати останнього телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна в Києві 9-13 травня цього року. «На сьогоднішній день ще не визначились, за кого голосуватимуть 33,4% респондентів. Це свідчить про те, що більшість виборців розгублені. Можливо, причина полягає в тому, що серйозної конкуренції програм кандидатів виборці не побачили. Досить великий відсоток киян – 74,3% — схиляються до думки, що на виборах міського голови та міської ради відбуватимуться фальсифікації, а також ті чи інші провокації», — заявив Кость Бондаренко під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

 

Микола Чурилов, генеральний директор центру соціально-політичних досліджень «Социс» оголосив результати досліджень свого центру. Згідно них 34,5% киян готові віддати свої голоси на виборах мера за Леоніда Чернівецького, 12,6% — за Віталія Кличка, 8,1% — за Олександра Турчинова. «Проте ми досить обережно ставимось до цих даних. Адже у понад 17 відсотків киян місце проживання на відповідає місцю прописки. Тому на результати виборів вплине і те, чи поїде людина голосувати до іншого району Києва, і те, за кого проголосує велика кількість тих, хто досі не визначились», — підкреслив Микола Чурилов під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

 

Андрій Єрмолаєв, президент Центру соціальних досліджень «Софія», під час круглого столу в Інституті Горшеніна, повідомив, що «Переваги на поточних виборах в Києві отримали ті сили, які сприймалися як міські. В першу чергу це команди Чернівецького, Кличка та Катеринчука. Решта виявилися неготовими займатися проблемами міста, і, як результат – в них не відбулось зростання рейтингу впродовж виборчої кампанії. Вони отримали той самий коефіцієнт впізнаваності, який і мали на старті перегонів», — відзначив Андрій Єрмолаєв під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

 

Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» виокремив головні інтриги нинішньої виборчої кампанії в столиці. «Перша інтрига – велика кількість тих, хто не визначився, або не впевнений у своєму виборі. Друга інтрига – вибори починались як намагання усунути Чернівецького від влади, але останній тиждень показує, що його противники більше зайняті з’ясуванням стосунків між собою. Результатом виборів може стати чергова криза київської влади. Не виключена боротьба і навколо легітимізації результатів виборів.» — сказав Володимир Фесенко під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

 

Політолог Ігор Жданов під час дискусії в Інституті Горшеніна відзначив: «Не варто забувати і про те, що діючий закон про столицю дає мерові – незалежно від прізвища – практично необмежені повноваження. Мер одночасно є і президентом, бо обирається всіма киянами, і спікером, бо головує на засіданнях міськради, і прем’єром, бо очолює виконавчий орган – КМДА. Це призводить до монополізації влади в Києві та втрати громадського контролю над діяльністю мера. Тому потрібно цей закон змінювати».