В період з 1 по 25 серпня 2013 року співробітниками Інституту Горшеніна було проведене соціологічне дослідження методом масового опитування (опитування в режимі особистого інтерв’ю) серед жителів 123 селищ, що розташовані в 24 областях України та АР Крим.
У ході опитування було піднято широке коло питань, які умовно можна розділити на декілька змістових блоків, а саме: рівень розвитку села; умови життя населення; стан об’єктів соціальної інфраструктури, транспортного зв’язку; матеріальне становище, трудова поведінка та міграційні настрої селян; земельне питання, сільське господарство; головні цінності та норми моралі; сімейні цінності селян; основні джерела отримання інформації; соціально-демографічні характеристики опитаних селян.
У цілому зазначимо, що проблеми, що на часі існують у селах, не є новими. Разом з тим вони не вирішуються ані на місцевому, ані на загальнодержавному рівні – відтак з часом тільки поглиблюються. Перш за все, стає зрозумілим, що соціально-економічний стан українського села є вкрай критичним, респонденти висловили думку, що він зупинився у своєму розвитку або, навіть, деградує.
Скачать результаты исследования в формате .pdf