Общество, Социология
Ставлення батьків до зовнішнього незалежного тестування

Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Ставлення батьків до зовнішнього незалежного тестування», проведеного Інститутом  Горшеніна в рамках річної програми досліджень «ПРОЕКТ КРАЇНИ» у червні 2009 року.

Інститут Горшеніна провів всеукраїнське телефонне опитування «Ставлення батьків дітей старшого шкільного віку до зовнішнього незалежного тестування» з 8 по 10 червня 2009 року у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Всього, згідно випадкової вибірки, було опитано 1000 респондентів. У дослідженні взяли участь батьки, в яких є діти старшого шкільного віку. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 3,2%.

Думка батьків про зовнішне незалежне тестування неоднозначна. Про позитивне ставлення до нової системи вступу до вищих навчальних закладів заявили 38,7% опитаних. І майже така ж кількість респондентів (39,5%) ставиться до нововведення негативно. Кожен десятий з опитаних батьків (10,4%) не визначився зі ставленням до зовнішнього тестування, а 11,4% ставляться до нього байдуже.

Більше третини українських батьків  вважають, що введення зовнішнього тестування вирішить проблему корупції у вищих навчальних закладах (38,1%). Майже стільки ж респондентів (36,9% ) дотримуються думки, що через введення зовнішнього тестування школярі зосередили увагу лише на профільних предметах і вважають, що інші предмети вивчати необов’язково. Заявили про те, що незалежне тестування зробило безглуздим проведення шкільних випускних іспитів 34,2% опитаних, а  26,5% відмітили, що введення нової вступної системи зрівняло шанси на вступ у вищи навчальні заклади випускників, що мешкають в містах та сільській місцевості. Натомість 22,8%  батьків  українських школярів скаржаться, що незалежне  тестування фактично знецінило шкільні медалі.

Ви можете завантажити результати дослідження у .doc файлі

test_11.06.09

 

Последнее «Общество»

Общество, Социология Екологія надовго повертається до світового порядку денного, - віцепрезидент Інституту Горшеніна
27 апреля 2021, Институт Горшенина, Алексей Лещенко
Общество, Социология Українцям потрібна екологічна освіта, просвіта та розуміння того, що ми “живемо в борг”, - заступник голови екологічної інспекці
15 апреля 2021, Институт Горшенина
Безопасность, Общество Більшість українців досі вважають Чорнобильську АЕС небезпечною, – опитування
11 апреля 2021, Фонд Эберта, Институт Горшенина
Общество, Политика, Финансы “A Question for Ukraine is What Should a Country Not as Rich as Japan or Eurozone Do?” - Lord Adair Turner, a British economist
21 декабря 2020, Институт Горшенина
Общество, Политика, Украина-ЕС Форум Мира в Париже – новый Давос и даже больше
09 октября 2020, Институт Горшенина
Общество, Политика Олег Устенко: «Наш запас міцності - це близько шести місяців»
24 апреля 2020, Олег Устенко, Наталия Клаунинг
Смотреть все